Kam na výlet

Jak v létě, tak v zimě si na své přijdou milovníci kultury i přírody, nadšení sportovci, rybáři, houbaři i vodáci. Do třiceti minut se autem od apartmánu dostanete na kouzelná i historicky významná místa. Na každé z fotografií, které zdobí apartmán, najdete QR kód, po jehož naskenování se objeví souřadnice místa, odkud byla fotografie na začátku 20. století pořízena. Kdyby ale tyto tipy na výlet nestačily, předkládáme další. Vybraná místa jsou pro lepší přehlednost rozdělena do čtyř oblastí, a to Vyšebrodsko, Lipensko, Českokrumlovsko a Novohradsko. 

Vyšebrodsko

Hrad Rožmberk
Hrad Rožmberk

Vzdálenost: na dohled. Hrad od apartmánu vzdálený co by kamenem dohodil, byl založen již v polovině 13. století a je spojen s jedním z nejvýznamnějších šlechtických rodů v Čechách. Navštivte hrad opředený známou pověstí i věž Jakobínku, nedávno zrekonstruovanou původním způsobem.

Klášter Vyšší Brod
Klášter Vyšší Brod

Vzdálenost: 7 km. Cisterciácký klášter založený Vokem I. z Rožmberka ohromí návštěvníky svou krásou a bohatou historií. K vidění je v rámci prohlídek mimo jiné Závišův kříž, relikviář nevyčíslitelné hodnoty historiky srovnávaný s českými korunovačními klenoty.

Přírodní park Vyšebrodsko
Přírodní park Vyšebrodsko

Vzdálenost: 7 km. Návštěva Vyššího Brodu se dá obohatit nenáročnou, ale i náročnější procházkou přírodním parkem Vyšebrodsko po Opatských stezkách. Romantické Wolfgangovy vodopády, poutní místo Maria Rast am Stein nebo výšlap na vrchol Vyklestilka rozhodně stojí za to.

Kraví hora
Kraví hora

Vzdálenost: 5 km. Tato část Vyšebrodska byla vždy známá pro svěží čerstvý vzduch. Z vrcholu v nadmořské výšce 796 m je překrásný výhled na Vyšší Brod a okolí. Výšlap na Kraví horu se dá spojit i s návštěvou bizoní obory u Lachovic poblíž obce Hrudkov.

Čertova stěna
Čertova stěna

Vzdálenost: 12 km. Najděte Čertovo kopyto podle legendy otisknuté do jednoho z kamenů v kamenném moři.

Čertovy proudy
Čertovy proudy

Vzdálenost: 9 km. Pod Čertovou stěnou se rozkládají tzv. Čertovy proudy. Jde o balvanité řečiště, kde se každý rok na konci srpna pořádají závody v extrémním kayakingu Devils Extreme Race. Adrenalin, fešní kajakáři a nádherná příroda jsou rozhodně velkým lákadlem.

Lipensko

Vítkův hrádek
Vítkův hrádek

Vzdálenost: 28 km. Na levém břehu Lipenského jezera se nachází nejvýše položená hradní zřícenina v Čechách. Z jejího ochozu se dá při dobrém počasí vidět pás Alpského pohoří.

Lipno nad Vltavou
Lipno nad Vltavou

Vzdálenost: 16 km. Lipenské jezero, Stezka korunami stromů, Království lesa, bobová dráha, půjčovna koloběžek, vyhlídkové plavby lodí, lanová dráha nebo výborná zmrzlina v cukrárně Povidloň... na to všechno láká Lipno.

Frymburk
Frymburk

Vzdálenost: 24 km. Když je čas na masáž, saunu, kosmetiku či odpočinek v solné jeskyni, ve Frymburku najdete SPA a wellness. Nebo v létě koupání na dost fajn pláži.

Olšina
Olšina

Vzdálenost: 35 km. Sedm kilometrů dlouhá naučná stezka kolem rybníka Olšina u Černé v Pošumaví. Stezka vede šumavskými mokřady, rašeliništi a smíšenými lesy.

Dobrá voda u Horní Plané
Dobrá voda u Horní Plané

Vzdálenost: 35 km. Přes 36 metrů vysoká rozhledna nabízí výhled na město Horní Planou, do vojenského újezdu Boletice, na vodní nádrž Lipno, Šumavu, Novohradské hory a při dobré viditelnosti i na Alpy. Po výšlapu určitě vyhládne, tak zkuste třeba bistro Kynutá buchta v dolní části hornoplánského náměstí.

Plešné jezero
Plešné jezero

Vzdálenost: 57 km. K nám nejbližší ze šumavských ledovcových jezer se nachází u obce Jelení. Pokud chcete prověřit svou fyzickou zdatnost, naplánujte si túru podél Schwarzenberského kanálu k jezeru, přes Stifterův pomník na horu Plechý, nejvyšší vrchol české části Šumavy, a přes Kamenné moře zpět. Je to nádhera!

Českokrumlovsko

Český Krumlov
Český Krumlov

Vzdálenost: 25 km. Perla jižních Čech zapsaná na seznam UNESCO. V Českém Krumlově je toho k navštívení opravdu spousta. Kromě několika prohlídkových tras státního hradu a zámku a zámeckého areálu s otáčivým hledištěm navštivte i Kláštery Český Krumlov, muzeum a fotoateliér Seidel, židovskou synagogu, Art centrum Egona Schieleho, Regionální muzeum či Muzeum útrpného práva, Muzeum voskových figurín nebo bylinkovou zahradu.

Kleť
Kleť

Vzdálenost: 33 km. Při výšlapu na nejvyšší horu Blanského lesa Kleť si můžete dát pořádně do těla, nebo se nahoru můžete dostat lanovkou. Ať tak či onak, na vrcholu budete odměněni překrásnými výhledy a skvělým zážitkem je také návštěva nejvýše položené hvězdárny v Čechách.

Klášter Zlatá Koruna
Klášter Zlatá Koruna

Vzdálenost: 30 km. Další z cisterciáckých klášterů je jedním z cenných příkladů gotické architektury a nabízí tři prohlídkové okruhy.

Novohradsko

Tvrz Tichá
Tvrz Tichá

Vzdálenost: 20 km. Tichá je gotickou tvrzí, která byla v roce 2022 nově otevřena. Tvrz je součástí tzv. zemské cesty vedoucí od Dunaje do Českých Budějovic a nachází se na ní celkem 17 českých a rakouských hradů.

Buškův hamr
Buškův hamr

Vzdálenost: 42 km. Buškův hamr je funkční technická památka, kde vám rádi prakticky ukážou buchar a celou kovárnu v provozu.

Nové Hrady
Nové Hrady

Vzdálenost: 50 km. Původně gotický hrad z poloviny 13. století s mohutným hradním příkopem sousedí s romantickým krajinným parkem Terčino údolí a tvrzí Cuknštejn.